הרצון להיות יזמת ולפרוץ החוצה עם העסק שלך בוער בך בכל הגוף, אבל את חושבת שזה לא הזמן המתאים, כי את אימא?

יש כל כך הרבה נשים כמוך, שכמהות להזדמנות הזאת אבל הרצון להיות ה"אימא המושלמת" ורגשות האשמה, מניאים אותן מכל פעולה. ובכן, אם את מרגישה שאת שומעת יותר מידי את הקריאה-  אימא!! בבית.  ואת גם מרגישה שחוקה, עייפה, ומתוסכלת, הגיע הזמן לעצור ולשאול את עצמך -

מה איתי?

 מחקרים מראים שעל מנת להיות אימא טובה דיה, את זקוקה לזמן הזה עבור עצמך, את זקוקה להרגיש בעלת ערך, לחוש ממומשת, מוגשמת, ותחושת הסיפוק כרוכה ביצירת איזון נכון בין חיי האימהות וההגשמה העצמית.

אבל  איך איך עושים את זה ? איך גורמים לזה לקרות?

כמה טיפים שיעזרו לך לפנות את עצמך לעצמך, ולא להישאב ליומיום השוחק -

  1. צאי לעבוד מחוץ לבית- פזרי את הילדים, קחי לפטופ וצאי לעבוד מאחד מבתי הקפה.  מכירה את זה שאחרי שאת מפזרת את הילדים את רצה הביתה מהר כדי להספיק לעשות את עבודות הבית? לקפל את ההרים של כביסה, להכניס מדיח, להכין ארוחת צהריים ?    אז מעכשיו לא, אחרי הפיזור, את נוסעת לאחד מבתי הקפה השווים באזור, עם הלפטופ שלך  ומתיישבת לעבוד, בלי הסחות דעת של מטלות הבית, את, לאטה גדול, והעסק שלך. 

2. אמני את הילדים להעסיק את עצמם - אנחנו חיים בעולם עמוס  גירויים, לילדים וגם לנו, יש חוסר יכולת להשתעמם ולהעסיק את עצמם. קבעי שעה מסוימת ביום, למשל בצהריים אחרי האיסוף שהיא "שעת זמן עצמי", בה כל אחד נמצא בזמן פרטי עם עצמו, ויכול לבחור לעשות על פעילות שלא כוללת מסך. ככה אגב יצירתיות מתפתחת, שעמום גורם לדימיון לפעול שעות נוספות,  וגורם לילדים להמציא, ולפעול על המציאות במקום שהיא תפעל עליהם.  עשי זאת בהדרגה, התחילי עם זמן אישי של- 15 דקות ואט אט העלי עד שתגיעי לשעה זה טוב להם, וזה מפנה אותך עוד קצת לפני הזמן המשותף שלכם. 

3. הפכי את העיסוק במטלות הבית לזמן משפחתי משותף - למדי את הילדים לשטוף את הכלים לפני ההכנסה למדיח, לקפל כביסה, לחתוך סלט. כך, את מטלות הבית תוכלו לעשות יחד בשעות אחר הצהריים במקום שתעשי זאת בעצמך בשעות הבוקר.

 

תנו להם לחלום בהקיץ, לדמיין, ופשוט להיות.

4. נהלי את לוח הזמן שלך בקפידה - סמני לעצמך מטרות גדולות ואותן פרקי למשימות קטנות. הכיני לעצמך רשימה יומית של שניים שלושה דברים שאת עושה לטובת העסק שלך ביום. התקדמי בצעדים קטנים עד שתגיעי למטרה הגדולה, ממליצה לך מאוד להשתמש בגוגל קלנדר וליצור משימות, תתי משימות, תזכורות לביצוע, וכמובן תוכנית שנתית מדידה, היעזרי ביועצת אם את צריכה עזרה בבניה  (אני מכירה אחת טובה אם את צריכה 🙂

5. צרי לעצמך רשת תמיכה והאצילי סמכויות - צרי לעצמך קבוצה של עוד אימהות שיחד תוכלו לחסוך זמן אחת לשניה על ידי קאר פולים משותפים, פליידייטים, ואל תחששי להאציל סמכויות לבעל, תני לו חלק מהאחרויות שלך, וגייסי גם את הסבים והסבתות למשימה. 

 

6. התחברי לקבוצות נטוורקינג של אימהות - ישנן הרבה קבוצות של אימהות שהן בעלות עסקים בדיוק כמוך, ומכירות היטב את כל הקשיים, והאתגרים שכרוכים בכך. חברות בקבוצה והתחברות לעוד נשים כמוך תעזור לך ללמוד מניסיון של אחרות, לצאת מהבית ולהרחיב את המעגל העסקי, לקבל פרגון מנשים נוספות שישמחו לקבל שירות או מוצר מאימא כמוהן. חפשי את קבוצת הנטוורקינג הקרובה לביתך, או הצטרפי לאחת בפייסבוק.  

קבוצות לדוגמא -

קישורי אימהות

דתיות בעסקים

קבוצות נטוורקינג לפי מקום מגורים כמו למשל -

פורום נשים נס ציונה

נשים עצמאיות באזור השרון

הקבוצה שלי לליווי עסקי  -

הזדמנות להתחיל מחדש

בכל קבוצה אפשר לשאול, להתייעץ ולקבל תמיכה מבעלות עסקים נוספים. 

 

7. התמידו - אם תשקיעו שעה שעתיים ביום במשימה אחת קטנה שגזרן ממטרת העל שלכן, ותתמידו בהליכה, עם הרבה סבלנות, מבטיחה לכן שתגיעו.

יש לכן טיפים נוספים לאימהות בעסקים ? נשמח אם תגיבו כאן בבלוג ונוכל ללמוד מכן.

ימה.

 

קריאה נוספת על נשים ויזמות -

יזמות עסקית נשית: 10 בעלות עסקים קטנים המצליחות בישראל

 

 

תגובות

השארת תגובה