אתם קמים בבוקר חדורי מוטיבציה, יודעים שקהל היעד שלהם נמצא שם ומחליטים לכתוב פוסט כדי להגיע אליו.

אתם כותבים את הפוסט שלכם בתשע בבוקר, ואז.. מתחילים קצת לערוך אותו, ולתקן, ולשנות, ועוד הגהה אחת, ואולי זה לא עדיין לא מספיק טוב?... ב - 12 בצהריים, אתם כבר רעבים, הולכים לאכול, כבר מכניסים מדיח, ומקשקשים עם חבר, והופ, כבר שלוש, אתם רצים לאסוף את הילדים, והפוסט?

הפוסט נשאר במגירה.

נשמע מוכר?

האם גם אתם עורכים את הפוסטים שלכם שוב ושוב?

גם אתם כותבים פוסטים אבל לא מפרסמים  אותם כי הם לא טובים מספיק בעיניכם?

חושבים על רעיון אבל מוותרים עליו כי הוא לא מספיק?

מוותר על פרסום תמונה כי חלק אחד קטן שלה לא מספיק טוב?

לא מפרסמים וידאו כי אי אפשר לשלוט בכמה מדויקים תצאו?

אם כל זה נשמע לכם מוכר, כנראה שגם אתם לוקים ב"פרקציוניזם שיווקי".

 פרפקציוניזם בשיווק יכול לגרום לעסק הרבה פעמים לא לנוע. אחד הדברים שנגרמים בעקבות הרצון לשלמות הוא דחיינות, הרצון שלנו שכל דבר שאנחנו עושים עבור העסק יהיה מושלם, גורם לנו לחכות, ולשפץ, ולשנות, ובסוף אנחנו לא עושים כלום, חוץ מלחכות, מחכים לבית המושלם שנסיים לעצב, לתמונה המושלמת שנצלם, וזה נגמר בלחכות.

יותר מזה, הפרפקציוניזם גורם לנו להיות כל כך עסוקים בפרטים הקטנים, שאנחנו קצת מאבדים ומפסיקים לראות את התמונה הגדולה ואת מטרת העל של העסק למשל לגדול ולהתרחב, ולא בהכרח לצלם את הסרטון המושלם.

פרפציוניזם גם מונע מאיתנו פשוט להיות אנחנו, ואותנטיות בשיווק זה אחד הדברים שדווקא גורמים לקהל הפוטנציאלי שלנו מאוד להתחבר אלינו, למה שאנחנו מביאים, לייחודיות שלנו. הרבה מהלקוחות שלי מספרים שהם פגשו המון יועצות עסקיות, אבל משהו בחיבור, בכימיה, ובמה שאני משדרת עבורם, גרם להם להתחבר דווקא אלי, ולרצות לעבוד איתי.

פרפקציוניזם הרבה פעמים נובע מהלחץ ומהמחשבה מה שאנשים אחרים יחשבו עלינו, וזה אחד הדברים שמונעים מהייחודיות שלנו לצאת החוצה, וגורמים לנו לקיפאון, מה שבתורו גורם לזה שקשה לנו לפרוץ, כל צעד, ולו הקטן ביותר, מלווה בחרדה, ומחשבות על איך זה נתפס בעיני אחרים.

בהקשר הזה אני ממליצה לכם לאמץ את המוטו שלי בחיים-

What other people think about me  - its non of my business

זיכרו ששיטות השיווק של פעם כבר אינן רלוונטיות. כיום פחות נהוג לפרסם ברדיו, או בעיתון ולא לדעת לאן ולאילו אוזניים יגיע התוכן. היום הקהל הפוטנציאלי שלנו רוצה לראות אותנו, להתחבר אלינו, ללמוד משהו מאיתנו ומהידע שלנו.  הוא לא מחפש שנהיה מושלמים, הוא מחפש שנהיה פשוט אנחנו, שנספק לו פתרונות לצרכים שלו. אז נכון, הרקע של הסרטון שלנו לא מושלם, ואנחנו קצת מגמגמים, ומתפלקות לנו טעויות כתיב פה ושם, אבל, וזה אבל גדול, יש לנו תוכן מעולה, ובעל ערך, אז בואו נרשה לעצמנו להיות לא מושלמים, בואו נרשה לעצמנו פשוט להיות אנחנו.

העסק יודה לנו.

ימה

 

תגובות

תגובה אחת
  1. עסקים קטנים- מצעד החטאים

    […] לא מצלמים וידאו עד שהפן והאיפור לא מושלמים, לא כותבים פוסט עד שאין את התמונה המושלמת שתתלווה לו, ולא מדברים עם לקוחות עד שאין את הפיץ המושלם. ואני אומרת על זה, זה לעולם לא יהיה מושלם, וגם לא צריך, זה יהיה אתם, וזה הכי מספיק בעולם. פוסט מפורט על התכונה האימתנית הזאת שרק מעכבת אתכם, מוזמנים לקרוא כאן. […]

השארת תגובה