כשאני מתחילה ללוות עסק, אנחנו מתחילים את התהליך, בלהבין לעומק מהן החוזקות של בעל העסק. אנחנו עושים את זה, כדי שנוכל לבנות בצורה חכמה את אסטרטגיית השיווק והבידול של העסק.

 אני בדרך כלל מבקשת מבעל העסק שיספר לי מה החוזקות שלו, במה הוא מרגיש שהוא הכי טוב, מה הוא הכי אוהב לעשות ומרגיש לו הכי נכון.

אני אוהבת לשאול את השאלות האלה, ולהקשיב בתשומת לב, ולמרות שאת הליווי אני עושה טלפונית, אני יכולה לשמוע בבירור דרך השינוי בטונצית הקול, איך הניצוץ בעיניים נדלק כשהוא מתחיל לספר לי  בדיוק מה הוא אוהב לעשות בעסק, ומתאר לי ארוכות את התהליכים, ואת היצירה.

לדוגמא,

אם אני משוחחת עם בעלת חברת קייטרינג, היא יכולה לספר לי כמה היא אוהבת ללוש את הבצק,  להריח את המאפים בתנור, להיזכר ברגעי ילדות, לראות את הלקוחות מקבלים את מאפרים הריחנים, נהנים מהם, לחשוב על רעיונות יצירתיים באפייה, וכלי הגשה שונים.

או למשל,

אם אני מדברת עם מעצבת, אני יכולה לשמוע את ההתלהבות כשהיא מדברת על התחושה בלהיכנס לבית חדש, ועל לחבר בין רעיונות של תכנון לבין הצרכים והחלומות של דיירי הבית. יש כל כך הרבה שמחה, וחדוות עשייה בלספר ולדבר על משהו שאוהבים לעשות. אין תחליף לזה. אני למשל יכולה לקרוא ספרים שלמים על פסיכולוגיה של השיווק, או על אומנות ועיצוב,  וימים שלמים גם לדבר על זה בלי להתעייף, ומי שמכיר אותי יודע שזה יהיה באיזה בית קפה על על איזה לאטה טוב.

אבל איך כל זה קשור? ויגרום לנו לאהוב לשווק את העסק שלנו?

אוקי,מייד מגיעים לזה.

אחרי שאני שואלת על החוזקות, אני גם שואלת על החולשות – כלומר, מה אתם הכי לא אוהבים לעשות בעסק שלכם? מה הכי קשה לכם ואתם לא מתחברים ?

מנחשים כבר מה התשובה? נכון! רוב רובם של הלקוחות שונאים, עד כדי מתעבים, לשווק את העסק שלהם.

עכשיו,

אני טוענת שה”שיווק” סובל מבעיה תדמיתית, למעשה שיווק זה לא מה שאנחנו חושבים בכלל, כשאני שואלת את הלקוחות, מה בדיוק הם שונאים  בכל הדבר הזה שהם קוראים לו –  שיווק,  הם אומרים שהם שונאים לשכנע, ולדחוף ולהציק.

ואני רוצה  להגיד לכם – כל הדברים האלה-  זה לא שיווק!

שיווק זה לא לדחוף, ולא להציק, ולא למכור.

שיווק זה בדיוק לעשות מה שאתם אוהבים לעשות, שיווק זה לספר לאנשים סביבכם על דברים שמעניינים אותכם, ודברים שאתם אוהבים לעשות.

אתם אוהבים ללוש את הבצק, ויש לכם חמישה דרכים להכין בצק פריך ? מצוין !! יש אנשים סביבכם שרוצים לדעת מזה, ויותר מזה, הם רוצים לדעת בדיוק איך הכנתם, ומה הכנתם, ורוצים לשמוע על עוד רעיונות, ועוד דברים שקשורים למה שבדיוק בדיוק מעניין אתכם.

אתם אוהבים להתלבש בכל יום בבגדים ססגוניים? לעשות איתם חיבורים מעניינים,  וכל זה בסכומים שפויים ? נהדר, ספרו את זה לאנשים סביבכם.

עכשיו הקשיבו טוב-
מי שירצה לשמוע את מה שיש לכם לומר ולספר, הוא הלקוח הפונטנציאלי שלכם!

ומי שלא ישאר ויקשיב-זה מצוין לכם כי מלכתחילה הוא לא היה קהל היעד שלכם.

שיווק צריך להיות ממוקד, בשיווק אנחנו לא פונים לכולם, שיווק צריך להיות מיועד רק לקהל היעד שלנו, וזה מה שיביא לנו את התוצאות הכי טובות לעסק שלנו.

אז נכון שאתם כן  אוהבים לעשות שיווק?

נכון שאתם רק רוצים לספר על מה שאתם אוהבים, לאנשים סביבכם שזה מעניין אותם?

גם אני!!

רוצים לעשות שיווק ביחד?

דברו איתי על הדברים שאתם אוהבים.

ימה.

 

תגובות

השארת תגובה